Що таке нова українська школа ?

Опубліковано 18.04.2019 Переглядів: 460

НУШ – це

• цікава,
  • практикоорієнтована,
  • безпечна і дружня до дитини
  • для батьків вона-відкрита
  • націлена на співпрацю.

Головна ідея Нової української школи – компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто набувають знання, а вчаться використовувати їх на практиці й опановують навички.

Дослідження, вміння вчитися, робота в команді

Уміння вчитися – це ще одна навичка, яка стане в пригоді кожній людині. Адже у світі, який швидко змінюється, потрібно не відставати, а значить – уміти самостійно навчатись.

Саме тому навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукає відповіді на запитання, осмислює вивчене, а вчитель допомагає їй у цьому.

Емоційний інтелект і вміння спілкуватися

• Людина з розвиненим емоційним інтелектом розуміє власні емоції, керує ними й дослухається до відчуттів інших.
  • Тому дітям пропонують висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного і не робити людині щось, що їй неприємно.

Цьому, зокрема, вчать під час ранкового кола – щоденної зустрічі

Навчання через гру

• В НУШ діти часто вчаться, граючись. Це означає, що вони опановують той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. Через гру учні дізнаються набагато більше.

Інтегроване навчання

Аби діти розуміли взаємозв’язки й мали цілісну картинку світу, у початковій школі інтегруються (тобто об’єднуються) предмети. Це означає, що, наприклад, рослини вивчають не тільки з точки зору ботаніки , а й додають до цієї теми знання з географії, екології, математики, хімії, мови й літератури.