Екскурсія в Олеський замок

Опубліковано 14.09.2018 Переглядів: 256

12 вересня 2018 року учні 6-Б класу (класний керівник Пацай Н.Б.) відвідали одну з найстаріших пам’яток  Галичини – Олеський замок.

Екскурсовод ознайомила школярів з історією замку, розповіла про багатьох відомих українських і світових діячів, долі яких були пов’язані з цією архітектурною пам’яткою . Учні мали можливість побачити усі експонати замку, які представляють вітчизняне мистецтво Х-ХІХ ст.. Своєю масштабністю дітей вразила картина «Битва під Віднем».

Після відвідин замку, школярі побували на Святій горі, що розташована між селами Білий Камінь, Гавареччина та Ушня Золочівського району.  У 1948 році тут з’явилася постать Божої Матері. На місці появи утворилося джерело, а на камені залишився слід від ступні Богородиці. З того часу гору почали називати Святою.

На завершення екскурсії учнів чекала подорож у село Гавареччина , яке відоме своєю чорною керамікою та історичною криївкою. Під керівництвом майстра кожен виготовив свій керамічний виріб.

Екскурсія була цікавою та пізнавальною. Учні довідались багато нового з історії рідного краю.