Шевченківські дні

Опубліковано 15.03.2017 Переглядів: 663

Поет для епох…

     Серед українців є постаті, велич яких не може поміститись у рамки національного буття, світового масштабу. Їх називають пророками, велетами духу, людьми, що отримали найвище Боже одкровення.

 

 

Таким пророком для українців є Тарас Шевченко. Його портрет – у кожній хаті. Його «Кобзар» лежить на столі поряд з хлібом, його пісні вишиті на рушниках, саме його ім’я носить наша школа.

Носити ім’я Великого Кобзаря – почесно, але не менш відповідально. В Шевченкові ми бачимо нашого сучасника та соратника; він близький нам своїм немеркнучим словом, бо слово це виховує найкращі людські почуття, звеличує красу боротьби і перемоги. Ми всі, учні та вчителі, гордимося тим, що наша школа носить ім’я Т.Г. Шевченка і намагаємося бути гідними цього.

Щороку у  нашій школі відзначаються  Шевченківські дні, до проведення яких залучаються не лише учні та вчителі школи, а й батьківська громада. Не винятком став і березень 2017 року. У 1-4-х класах пройшли конкурси читців творів Т.Шевченка. Учні 6-х класів здійснили екскурсії у Палац мистецтв у кімнату-музей Тараса Шевченка «Львівська шевченкіана».  Музейний урок на тему «Шевченко і Леопольд Левицький» відбувся у художньо-меморіальному музеї Леопольда Левицького для учнів 7-х класів.

Озброївшись знаннями, здобутими на уроках української мови та літератури, образотворчого мистецтва, трудового навчання, учні школи взяли активну участь у колективній творчій справі, результатом якої стала виставка робіт «Сторінками Кобзаря». Приємно, що до цього долучились і батьки учнів, і вчителі трудового навчання Богач Т.І., Белена О.В., Латишевська С.М., які своїми корисними порадами, ідеями допомогли дітям виготовити  справжні витвори мистецтва.

На високому рівні пройшло свято «Ну що б, здавалося, слова…», яке підготували вчителі української мови та літератури Поточняк Є.А. та Заремба Н.Є. Свято, яке пройшло у формі літературно-музичної композиції, мали змогу переглянути учні, працівники школи, батьки та запрошені гості: заступники директорів з виховної роботи, учителі та педагоги-організатори ЗНЗ Шевченківського району м. Львова.

Україна має багато геніїв. Але ж без Шевченка немає України.

Тарас гранітний дивиться суворо: 
– А ви гартуйте ваші голоси! 
Не пустослів’ям, 
пишним та барвистим, 
не скаргами, 
не белькотом надій, 
не криком, 
не переспівом на місці, 
а заспівом в дорозі нелегкій. 
Бо пам’ятайте, що на цій планеті, 
відколи сотворив її пан Бог, 
ще не було епохи для поетів, 
але були поети для епох!

Ліна Костенко

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial