Мова має значення

Опубліковано 21.10.2024 Переглядів: 4

Цьогоріч Україна вперше відзначатиме  День української писемності та мови 27 жовтня. Напередодні святкування, в рамках шкільного DOCU/ТИЖНЯ 2024 учні 6-Б класу переглянули документальний фільм українського режисера Сергія Лисенка «Мова».

Фільм порушує питання, важливі для України та українців/-ок – питання національної ідентичності і мови як її складової. На сході й півдні України багато людей не володіють українською мовою. Активісти організовують безкоштовні курси для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з письменниками/-цями.«Якщо на Сході буде більше книжок і їх будуть читати, то, можливо, нам більше не доведеться купувати бронежилети…», — говорить героїня фільму Анастасія Розлуцька.
Під час обговорення та після проведення вікторини учні мали змогу поглибити розумінню ролі волонтерства в умовах російсько-української війни та підвищити свою обізнаність щодо змісту волонтерської діяльності та можливостей волонтерства.