День безпечного Інтернету відзначають щороку в другий день другого тижня другого місяця. Це міжнародне свято запровадили у 2004 році мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.
Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі.
День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.
У нашій школі теж було проведено ряд заходів для учнів із метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.
Для учнів початкових класів, найменших користувачів Інтернетом, був проведений урок-гра «Безпечний Інтернет». Разом діти активно обговорювали основні небезпеки в Інтернеті, отримуючи за правильні відповідь невеличкі призи, а також відповідали на ряд цікавих запитань, кожне з яких вибирали навмання, що спонукало дітей до більшої активності, оскільки зберігалась інтрига.
Школярі 7-8 класів мали нагоду переглянути пізнавальний відеоролик на тему “Online сексуальне насильство над дітьми (кібер грумінг)”, де показані дві історії онлайн-знайомств та спілкування. На онові даного відео учні проаналізували небезпеки та їх можливі наслідки при таких знайомствах, а також запропонували альтернативні варіанти поведінки у подібних ситуаціях.
Учні 5-6 класів взяли участь в уроці-тренінгу «Не ведусь: я знаю як спілкуватись в Інтернеті». Зокрема, були проведено багато різноманітних вправ: гра «Інтернет-дерево», гра «Плутанина», вправа «Ситуації» та ін. Діти активно працювали в групах, а також, як підсумок, було визначено правила безпечного використання Інтернету та проведено анкетування на визначення залежності учнів від Інтернету.
Для учнів 9-11 класів пройшов тренінг під гаслом «Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати!», на якому були обговорені такі питання, як правила користуванням Інтернетом, використання і небезпека віртуального спілкування, захист неповнолітніх в Україні, кібербезпека.
Учні із задоволенням переглянули відео-лекції «Як хакери захищають Інтернет» та «Небезпеки кіберпростору».
Заходи до Дня безпечного Інтернету були проведені вчителями інформатики: Давид О.М., Пацай Н.Б., Завадюк О.В. та Гнилякевич І.В