Знайомимось з цікавинками рідного міста

Опубліковано 22.05.2017 Переглядів: 37

Травень – улюблений місяць усіх без винятку школярів. Адже це – останній місяць навчання, переддень довгоочікуваних літніх канікул, час, коли можна з полегшенням зітхнути після написаних підсумкових контрольних та зданих тестів і насолодитися прогулянками й улюбленими справами. Тому учні 2-х класів із задоволенням поринули у світ мандрівок.

Так, учні 2Б класу разом зі своєю вчителькою Куркою М.Д. відвідали перший у Львові інтерактивний музей фармації «D.S. Таємна аптека», який знаходиться у «таємному» підвалі однієї з найдавніших аптек Львова — аптеки «Під Угорською короною» на площі Соборній, 1. Тут дітей люб’язно зустріла помічниця алхіміка. Вона розповіла про стародавню професію фармацевтів, про їхні винаходи, а також історію про останнього алхіміка світу. Учням продемонстрували кілька дослідів з хімічними реагентами та дозволили погортати книгу зі стародавніми рецептами. Діти мали змогу послухати звернення самого таємного аптекаря та придбати пігулки для щастя, які виготовляють у цій аптеці.

Наступна екскурсія була у аптеку-музей «Під чорним орлом» — найстарішу з існуючих аптек Львова, перетворену в музей. Тут до учнів 2Б класу приєдналися школярики з 2А класу разом зі своєю вчителькою Процишин І.В. В аптеці-музеї, яка, до речі, з 1735 року працює як звичайна аптека, учні мали змогу розглянути аптечний посуд і таблеткові машини різних епох, старовинні ваги, траворізки, середньовічні гербарії, кам’яні ступки, у яких готували мазі або товкли висушені лікарські рослини. У музейних кімнатах діти побачили унікальне старовинне аптекарське обладнання: амфори XIV століття для перевезення і зберігання рідин, колекцію дерев’яних і металевих аптекарських пресів, мензурки, колби, бутлі, оригінальні куби для дистиляції води, млинки для подрібнення та розтирання твердих препаратів, зразки цілющих рослин.

Львів має ще безліч таємниць, тому попереду в дітей – нові подорожі та незабутні враження!