Відзначення Дня вишиванки

Опубліковано 19.05.2017 Переглядів: 80

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року свято випало на 18 травня.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» в 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку їх одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. В стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Саме тому люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені. Це свято символізує національну єдність.

Ми пам’ятаємо й шануємо українські традиції, тому радо приєдналися до акції «Всесвітній день вишиванки». 18 травня учні школи та вчителі одягнули яскраві вишиванки, тим самим виразивши свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість. День Вишиванки об’єднав нас, розкиданих по різних навчальних закладах, дав змогу знову відчути себе єдиною шкільною родиною, яка невдовзі обов’язково повернеться у стіни рідної школи!

Разом ми – сила! Тож будьмо гордими того, що ми — українці! Носімо вишиванки, адже це – не тільки мода і навіть не лише ознака самоідентифікації. Вишиванка – генетичний код нації, символ, що набуває неабиякої значущості, особливо в сьогоднішніх умовах.