Наші правила \ Порядок користування мобільними телефонами

у Львівській середній загальноосвітній школі I-III ступенів № 44 ім. Т.Г. Шевченка

1. Загальні положення.
1.1. Цей порядок встановлює вимоги щодо користування мобільними телефонами учнями 1-11 класів під час уроків та перерв у загальноосвітньому навчальному закладі.
1.2. Даний порядок обов’язковий для дотримання всіма учнями школи.
1.3. Дані правила розроблені з метою:

• підвищення якості освітніх послуг, які надаються у школі;
  • створення психологічно комфортних умов для учасників навчального процесу;
  • захисту простору школи від спроб пропаганди культу насильства, жорстокості;
  • зведення до мінімуму шкідливого впливу мобільних телефонів на здоров’я учнів;
  • забезпечення збереження особистого майна учнів;
  • забезпечення особистої безпеки учнів школи.

1.4. Відповідальність за збереження мобільного телефону покладається на його власника. Школа не несе відповідальності за збереження телефонів, що належать учням, крім випадків передачі їх на зберігання працівникам школи.
1.5. Загальноосвітній навчальний заклад не займається пошуком вкрадених або загублених мобільних телефонів учнів та працівників школи.
Випадки крадіжки майна розглядаються у визначеному законом порядку представниками поліції або за заявою власника (батьків, опікунів).

2. Обов’язки учнів.
2.1. Перед початком уроків та заходів (виховні години, лінійки, концерти, вистави та ін..) учні зобов’язані вимкнути телефон або перевести його в режим «без звуку».
2.2. Зберігати телефон у сумці (портфелі, ранці), не класти мобільний телефон на парту та не залишати без нагляду.
2.3. Повідомити батькам, родичам, друзям, керівникам позашкільних установ, у яких вони займаються, час перерв між уроками для здійснення ними дзвінків саме під час перерв.
2.4. Під час перерви та в позаурочний час дотримуватися культури використання засобів мобільного зв’язку:

• розмовляти тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами;
  • для аудіо відтворення використовувати навушники;
  • обирати рінгтони, які будуть приємні вам і, в той же час, не турбуватимуть оточуючих; уникати встановлення рінгтонів, які містять нецензурні висловлювання, грубі вирази, різкі, неприємні звуки;
  • поважати право людини на особисте життя – не читати текстові повідомлення та не переглядати список дзвінків, фотографії у чужому телефоні без дозволу власника;
  • по робочих питаннях не дзвонити працівникам школи до початку та після завершення робочого дня, а також у вихідні дні.

3. Учням заборонено

• користуватися мобільним телефоном під час уроку без дозволу вчителя;
  • здійснювати фотозйомку, відео зйомку та аудіо запис без згоди особи, яку знімають чи записують;
  • за допомогою телефона демонструвати оточуючим відео і фото, де пропагується насильство та жорстокість, а також робити зйомку постановочних (зрежисованих) сцен насильства, вандалізму, в тому числі з метою подальшої демонстрації оточуючим;
  • користуватися чужим мобільним телефоном та повідомляти номери мобільних телефонів іншим особам без дозволу власника.

4. Права учнів
4.1. Користуватися усіма функціями мобільного телефона під час перерв та після закінчення уроків з дотриманням норм культури використання засобів мобільного зв’язку.
4.2. Використовувати телефон під час уроку з навчальною метою з дозволу вчителя.
4.3. Право учня на приватність реалізується через заборону учасникам навчально-виховного процесу ознайомлюватись з вмістом телефону (фото, відео, переписка, список дзвінків та ін..) без згоди власника.

5. Відповідальність учня
5.1. До учнів, які порушили вимоги цих Правил, педагогічний працівник має право застосувати такі засоби впливу:

• попередження;
  • зауваження із записом в щоденнику.

5.2. У разі систематичного або грубого порушення Правил педагогічному працівнику дозволяється вилучити телефон в учня.
Телефон вилучається у присутності двох педагогічних працівників та передається директору школи разом з актом вилучення, доповідною запискою вчителя та поясненням учня.
Перед вилученням учень зобов’язаний повідомити батьків дзвінком чи текстовим повідомленням про порушення ним Правил користування мобільним телефоном та застосування до нього засобів дисциплінарного впливу.
Телефон повертається батькам учня директором школи після проведення роз’яснювальної бесіди.